Yeşil Vadi Ağaç Ve Su Üzerinde Kamp

  0
  11870
  Yeşil Vadi

  Farklı bir tatil deneyimi arayanlar için bugün sizlere harika bir kamp alanından bahsedeceğim. Yeşil Vadi Kamp alanı çadır ve kamp kültüründen hoşlanan herkesi fazlasıyla etkiyecek ve beklentileri karşılayacak bir yerdir. Günübirlik ziyaretçilerin yanı sıra kampçıların, huzurlu ve sessiz bir tatil arayanların uğrak yeridir. Hatta Yeşil Vadi’de su ve ağaçlar üzerindeki kamp imkanı ile size eşsiz bir tecrübe yaşatacak. Yeşil Vadi Köprü

  Yeşil Vadi ‘ye Nasıl Ulaşabilirim?

  Fethiye yanıklar köyü icerisinde yanıklar çayının çıktığı yerde bulunan Yeşil Vadi Fethiye’den 20-25 dk da ulaşabilirsiniz. Yolu biraz kötü olsa da muhtesem gözüken ormanın içinde buz gibi suyu ile yanıklar çayı size serinleme imkanı sunacak.

  Sizi Neler Bekliyor?

  Yeşil Vadi’ye varınca burada sadece bir işletme olduğunu göreceksiniz. Karadenizli bir ailenin doğaseverler için hazırlanan bu bölgede,  ağaçların ve suyun üzerine yüksekliği 3 ile 10 metre arasında değişen çelik halatlarla özel kamp çadırları kurulmuş.  Kamp yapacaklar için bazı köşkler ve askı standları mevcut ve lokasyonları güzel konumlandirilmiş halde. Çay üzerinde ahşap platformların üzerine kurulu olan çadırlara yine ahşap merdivenlerle çıkılabiliyor. Doğayla baş başa olduğunuz Yeşil Vadi‘de kafa dinlemek için fazlaca zamanınız olacak. Biraz macera olsun diyorsanız ağaçların üzerinde kurulu olan salıncaklarda keyifli sallanabilirsiniz. Hatta vadi üzerinde yer alan buz gibi doğal havuzlarda serinleme ve dinlenme imkanı buluyorsunuz.

  Yeşil Vadi'de kamp ve konaklama

  Burada her şey sizin için düşünülmüştür. Hatta sizin isteğinize göre havada sallanan, havada sabit, suyun üstünde sabit, suyun üstünde yüzen çadır kurabiliyorlar. Eğer dilerseniz siz çadırınızı kendiniz götürebiliyorsunuz. Eğer sıradışı bir kamp tecrübesi yaşamak istiyorsanız doğru yerdesiniz.

  Yeşil Vadi Salıncak

  Huzur Verici Bir Ortam 

  Ayrıca buz gibi akan su ve yemyeşil ormanı ile o kadar huzur veriyor. Hatta insan içinden keşke hiç bir işletmeye ihtiyaç duymadan buraya özgürce gelmek istiyor. İşletmesinin hizmeti biraz zayıf ve giriş ücreti 10 TL ama buraya gelmeye sonuna kadar değiyor.

  Yeşil Vadi ‘de Neler Yapabiliriz?

  1. Yazın sıcaklarında Yeşil vadinin serin sularında ırmak içinde yürüyebilirsiniz ve piknik yapabilirsiniz.
  2. Kano kiralayıp çay üzerinde kano yapabilirsiniz.
  3. Tesisteki salıncaklardan dereye atlayarak buz gibi suda yüzen balıklara eşlik edebilirsiniz.
  4. Su sesiyle uyuyup su sesiyle uyanın.
  5. Kamp ateşinde geceyi yaşayın, akan suyun sesiyle huzurlu uykuya dalın.

  Malesef ülkemizin en büyük problemi böylesi doğal güzellikleri korumakta ve üzerimize düşeni yapmakta eksik oluşumuz. Ama çevreye daha duyarlı ve bilinçli bir şekilde yaklaşırsak doğa bizi sevgisiyle sarıp sarmalayacaktır. Çöplerimizi doğaya bırakmadan daha temiz bir doğa bırakmak mümkün.

  Eğer buraya bir gün gidip kamp yaparsanız siz de deneyimlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Daha önce yazdığım Erfelek Tatlıca Şelalerine göz atmayı unutmayın keyifli rotalar dilerim.

  Yorum yaz

  Lütfen yorumunuzu yazınız
  Lütfen adınızı yazınız